Za kazalište Gavella u Zagrebu tražila se karta više, a razlog tome je premijera predstave ‘Parazitska posla’ Kazališta Moruzgva.
Duhovita je to, iskrena i pomalo bolno realna priča o obiteljskim odnosima, generacijskim nesporazumima i svakodnevnim ritualima koji otkrivaju puno više nego što bismo htjeli priznati.
Pred prepunim gledalištem, publika je s oduševljenjem pratila izvedbu u kojoj briljiraju Nina Violić, Sanja Milardović, Zdenka Šustić i Karlo Bernik, a predstava je na kraju ispraćena dugotrajnim pljeskom.
Autorski dvojac Vanja Jovanović i Filip Jurjević stvorio je komad koji na nov i inovativan način propituje hrvatsku obiteljsku svakodnevicu, a sve to umotano u obilje komičnih momenata i neočekivanih preokreta.
Predstava podsjeća da upravo u obiteljskim odnosima najsnažnije vidimo i društvo oko sebe.
Na premijeri su se okupila brojna poznata imena iz svijeta filma, kazališta i kulture, koji su s velikim zanimanjem pratili novu uspješnicu Kazališta Moruzgva.
Predstava ‘Parazitska posla’ bavi se dinamikom obiteljskog suživota, odnosima majke i dviju odraslih kćeri, te onim neizgovorenim napetostima koje svaka obitelj krije.
Ono što je trebao biti kratak posjet kćeri iz Njemačke, pretvara se u eksplozivni dan pun optužbi, nesporazuma, sendviča, kriptovaluta i jednog sumnjivog šarma gosta koji dolazi nenajavljen.
Kroz duhovite i prepoznatljive dijaloge, predstava progovara o obitelji kao ogledalu društva, u kojem se ljubav, briga i kontrola često sudaraju u istoj rečenici. Redateljski pristup temeljen je na emocionalnoj istini i suptilnom humoru, koji iz napetosti rađa komediju – onu u kojoj se publika prepoznaje i smije, ali i zastane na trenutak razmišljanja. Kako je publika komentirala nakon predstave – ‘Parazitska posla’ su kao ogledalo: nasmiješ se, ali vidiš sebe.
Naredni termini za pogledati predstavu u Zagrebu su 25.10. i 9.11. u Scenoteci (Draškovićeva 80) te na gostovanjima: 18.10. Travno, 22.10. Sesvete, 23.10. Čakovec, 24.10. Petrinja te 28.10. Ivanić Grad.
I. T. / Fotografije Filipa Popović