Boogie Lab: 3 u 1 – bistro, pekarnica i bar

U Zagrebu je otvoren veliki pekarski laboratorij! Boogie Lab je bistro, pekarnica i bar koji se smjestio u novom kompleksu Park kneževa u Ulici Kneza Borne.Smješten je na više od 450 m2 unutarnjeg prostora, te velike terase s dvorišne strane, prekrasne interpolacije koju potpisuju VMD I 3LHD studio. Mjesto je to u kojem se možete osjećati kao u vlastitom domu, u kojem ćete uživati u izvrsnoj hrani i pićima.

Hrvatskoj gastro sceni dobro poznata dva lika – Karlo Vulin i Mladen Vilović – udružili su znanje i kreirali mjesto u kojem se može uživati od 7 sati ujutro pa sve do ponoći. Već pri samom ulasku dočekat će vas zvukovi disca, soula, funka i bluesa.

Ovaj bistro u retro izvedbi ima 150 sjedećih mjesta, unutra i na terasi koja je odvojena od gradske vreve. ‘Imali smo odriješene ruke prilikom uređenja prostora. Želja nam je da se ljudi zaista dobro osjećaju u ovom prostoru. Koncept najbolje opisuje slogan sunshine, moonlight i good times preuzet od poznatog refrena pjesme Blame It on the Boogie grupe Jacksons 5’, otkriva Mladen Vilović prema čijim idejama je dizajniran Boogie Lab.Laboratorij okusa postavljen je tako da razvija nove tehnologije, okuse i jela. Koncept Boogieja počinje u ranim jutarnjim satima kada dominira priča craft pekarnice i doručka s naglaskom na kruhove koji se peku na licu mjesta te jela koja se mogu ponijeti. Peciva od lisnatog tijesta s raznim nadjevima, kombinacije kiselih gljiva i bešamela, pečenih cherry rajčica, pesta od bosiljka do egzotičnih kombinacija poput kimchija i pizze iz pravokutnih plehova, samo su dio jutarnje ponude

Kako dan odmiče, u periodu od 9 do 12 sati ovdje je sve podređeno brunchu u društvu prijatelja ili poslovnih partnera, koji uključuje eggs benedict, shakshuku i druge delicije. Za ručak tu je izbor od devet jela među kojima su tjestenine od fermentiranog tijesta s umacima i punjenjima, bogate salate, piletina sa sourdough mlincima…

‘Namirnice se u Boogieju iskorištavaju maksimalno, npr. ako ostane kruh, prokuhava se i puštamo da fermentira dva dana, procijedi se i od ostatka mase radimo pastu koju koristimo u okruglicama nalik na falafel. Izdvojeni sok se reducira dok ne dobijemo umak prepun okusa, koji zatim dodajemo raznim jelima. Tako namirnicama dajemo novu namjenu’, otkriva Karlo Vulin, jedan od začetnika sourdough revolucije te dodaje: ‘Ono što nam ostaje od lisnatog tijesta, koristi se za pripremu slatkog složenca od kruha ili bread pudinga.’

Od 18 sati završava dnevna ponuda te počinje ona večernja. Velikim zavjesama, kao u teatru, odvaja se dnevni dio, počinje good times atmosfera te vrijeme moonlight menija čiji su zalogaji u obliku tapasa. Svako jelo nosi jedno tijesto koje je unaprijeđeno na njima svojstven način. Namirnice koje koristi Boogie lokalnog su porijekla, mlijeko je s Velebita, sirni proizvodi su iz sirane Vedrine, a povrće je s Dolca.

Boogie bar nudi dva blenda Boogie kave te craft piva. Za vinsku priču zadužen je Zvonimir Krželj, a barmen Jere Bebić kreirao je koktel kartu inspiriran koktelima s početka 20. stoljeća i pića iz razdoblja američke prohibicije.

T. D.. / Foto: Filip Popović


Tagged: , , , , , , , , ,