Svjetsko zlato za Lagunino vino Terra Rossa

Vina Laguna, najveći proizvođač vina u Istri, nakon iznimnog uspjeha i čak osam osvojenih zlatnih medalja na Vinistri, jedina je hrvatska vinarija koja je osvojila medalje u ovogodišnjoj međunarodnoj konkurenciji prestižnog Finger Lakes International Wine Competition (IWC) 2018. Vina Laguna osvojila su jednu zlatnu i dvije srebrne medalje.U konkurenciji od oko 3000 prijavljenih vina proizvođača iz 16 zemalja svijeta, zlatnom medaljom ukrasila se Terra Rossa 2016. koja je svojom svježinom i bogatim cvjetno, voćnim okusom oduševila žiri. Opća je ocjena da se radi o vinu koje pruža izuzetno visoku vrijednost u odnosu na njegovu cijenu. Terra Rossa je osvojila zlato u kategoriji crvenih kupaža gdje su se natjecala vina znatno viših cijena.

Vina Laguna jedina su vina iz Hrvatske koja su osvojila medalje na ovom natjecanju, a uz zlatnu Terra Rosuu, srebrne medalje osvojile su svježa Malvazija istarska Festigia 2017. i Castello Festigia 2015.

Ovo međunarodno priznanje samo je još jedna potvrda iznimne kvalitete Terra Rosse, nakon što ju je prošle godine najprestižniji svjetski časopis o vinima Decanter uvrstio na popis 25 crnih vina za svakodnevno ljetno uživanje čija cijena ne prelazi 25 funti. Terra Rossa jedino je vino iz Hrvatske koje se našlo na tom popisu, a visokopozicionirana degustatorica tog britanskog magazina Christelle Guibert tom je prilikom istaknula kako je riječ o izuzetno kompleksnom vinu za tu cijenu.